Akcia

Grejdre

(New Holland HEAVY line)


Kráľom dokončovacích strojov je bezosporu Grader. Usporiadanie otočného kĺbu pred kabínou je prínosom pre jednoduchšie ovládanie stroja. Mechanické ovládanie rozvádzača prináša presnú a okamžitú reakciu na pokyny obsluhy. Priestorná kabína umožňuje obsluhe stáť pri práci so strojom, a tým získať dokonalý prehľad o činnosti stredovej radlice. Táto výhoda je najviac podčiarknutá dokonalým presklením a úzkymi stĺpikmi kabíny. Jedinečné riešenie pohonu prednej nápravy splňuje požiadavky aj tej najnáročnejšej obsluhy stroja.

Typ stroja Výkon motora (kW) Hmotnosť
(t)
Šírka radlice (mm) Prospekt
(.pdf)
F106.6 STD/A 99 12,2 3 3600 ENG
F156.6 STD/A 129 16,2 3 960 ENG

Možnosti využitia stroja:
Grader je jednoznačne dokončovacím strojom. V kombinácii s niveláciou je možné vytvoriť požadované tvary terénu. Vďaka možnostiam naklopenia stredovej pracovnej radlice môže obsluha vytvárať nielen horizontálne roviny, ale aj bočné svahy. Hrubé rozhrnutie materiálu hravo zvládne čelná radlica. Bezproblémové uvolnenie tvrdej vrchnej vrstvy terénu je jendnoduchá úloha pre zadný rozrývač.

Možnosti príslušenstva:
Grader je možné vybaviť širokou škálou príslušenstva, napríklad pohonom prednej nápravy, čelnou radlicou, protizávažím. Samozrejmosťou je stredová radlica, pričom namiesto tohoto zariadenia je možné nainštalovať rozrývač. V zadnej časti stroja sa obvykle nachádza rozrývač s piatimi prstami.